top of page

Ceny Statečné psí srdce: Již počtrnácté se oceňovali psí hrdinové

Aktualizováno: 10. 6.

Slavnostní ceremoniál při příležitosti vyhlášení výsledků 14. ročníku ankety Statečné psí srdce byl plný dojemných okamžiků a emocí.


Čtyřnozí hrdinové a jejich psovodi si z prostor Senátu odnášeli ocenění za to, že pomáhali zachraňovat životy - třeba v sutinách rozbořených domů nebo v lese.


Těší mě, že jsem toho mohl být – byť pochopitelně méně významnou – součástí.V Kaiserštejnském paláci na Malé Straně v Praze se již počtrnácté udělovaly ceny za nejzáslužnější hrdinské činy psů a jejich psovodů, které v uplynulém roce pomohly zachránit lidský život. Vítězové ankety Statečné psí srdce za rok 2023 byli vyhlášeni během slavnostního ceremoniálu, a to v tradičních kategoriích: Záchranný čin služebních a záchranářských psů, Záchranný čin neslužebních psů - laiků, Spící srdce (ocenění In memoriam), Pomáhající srdce (ocenění dlouhodobě pomáhajícího psa), Cena hlavního partnera.


Záštitu nad letošním ročníkem Statečného psího srdce měla tradičně také Stále komise Senátu pro rozvoj venkova, jejímž jsem předsedou.


Comments


bottom of page