top of page

Klub Starostové a nezávislí v Senátu posílil

Klub STAN se stal 3. nejsilnějším klubem v Senátu. K současným šesti senátorům tohoto klubu J. Horníkovi, L. Jeništovi, Z. Linhartovi, L. Sulovskému, J. Šestákovi a J. Voseckému přibyli Michael Canov, Tomáš Czernin, Petr Holeček, Václav Chaloupek a Jiří Růžička.

V úterý 18. října 2016 byl nově ustanoven senátní klub Starostové a nezávislí, který má nyní 11 členů a stal se tak 3. nejsilnější frakcí v Senátu. Zároveň bylo zvoleno i vedení klubu – předsedou byl znovu zvolen Jan Horník, který letos již potřetí obhájil svůj mandát ve volebním obvodě č. 1 Karlovy Vary. „Mám radost z toho, že se nám podařilo do našeho senátního klubu STAN získat takové osobnosti, které jsou pro budoucnost zárukou pokračování kvalitní práce našich senátorů v legislativním procesu při schvalování zákonů v Senátu,“  říká Jan Horník.

Senátor Jiří Vosecký k tomu dodává, že díky posílení se klubu STAN nyní může lépe dařit prosazovat zákony – například ten o odpovědnosti úředníků a politiků ve vedoucích funkcích, který již Starostové předkládali, ale o 1 hlas neprošel.

Jan Horník zároveň oznámil, že senátorský klub na post místopředsedy Senátu navrhne Jiřího Šestáka. „Na jednoho ze čtyř místopředsedů Senátu budeme navrhovat kolegu Šestáka, který už v Senátu nasbíral zkušenosti. Věřím, že tuto funkci zvládne,“ doplnil Horník.

Novými místopředsedy klubu byli zvoleni Jiří Vosecký a Luděk Jeništa.

Commenti


bottom of page