top of page

Jiří Vosecký na krajské kandidátce SLK jako podpora Starostů

Aktualizováno: 10. 8. 2020


Senátor Jiří Vosecký (SLK) se objevil na chvostu kandidátky do podzimních krajských voleb, chce tak vyjádřit svou podporu Starostům pro Liberecký kraj i samotnému hejtmanovi Martinu Půtovi. Kandidátka SLK pro krajské volby byla zveřejněna na jaře.

Pro senátora Jiřího Voseckého budou na podzim stěžejnější senátní volby, které se konají ve stejném termínu, jako ty krajské. Bude totiž obhajovat svůj post senátora za Českolipsko.

„Doufám, že se voliči vedle krajských voleb zúčastní i těch senátních a společně s kandidátkou Starostů pro Liberecký kraj podpoří také "svého senátora" a ocení tak moji dosavadní práci pro region. Mohu jim slíbit, že v případě svého zvolení na ni naváži," říká Jiří Vosecký, do jehož volebního obvodu č. 36 spadá vedle Českolipska také část Liberecka a Mělnicka.


Zda skutečně na krajské kandidátce SLK figurovat, byť v její spodní části (na osmačtyřicátém místě), zvažoval senátor Vosecký dlouho. Při volbách do Senátu před šesti roky bylo jedním z jeho hesel „senátorem na plný úvazek“. Kvůli tomu se po svém zvolení již znovu neucházel o post starosty obce Okrouhlá na Českolipsku, kde působil téměř dvacet let, a vzdal se i dalších funkcí, jako například předsednictví Svazku obcí Novoborska. To, že se nakonec na kandidátce objevil, nesouvisí s žádným prahnutím po další funkci. „Pokud člověk chce svoji práci vykonávat opravdu svědomitě, nelze sedět na více židlích zároveň,“ vysvětluje Jiří Vosecký. Chce tak pouze vrátit podporu těm, kteří ho podporovali při volbách do Senátu, starostkám, starostům a významným osobnostem Libereckého kraje. „Nyní je na mně, abych jim splatil svůj dluh a svou účastí tuto kandidátku podpořil,“ říká. Podle jeho slov jde i o vyslovení podpory stávajícímu hejtmanovi Martinu Půtovi. #Senát #volby #Libereckýkraj #MartinPůta #JiříVosecký #senátor

Commenti


bottom of page